Aktuaalne Evolutsioon

Terviklik pilguheit kultuuri ja poliitikasse

Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua, 2.osa

Granada

Granadasse jõudes võttis meid esimesena vastu kollane katedraal, mis asub peaväljaku kõrval. Pargi ääres seisid vankritega hobused, kes ootasid turiste. Leon ja Granada on läbi ajaloo võistelnud omavahel pealinna õiguse eest, kuni 1852 sai pealinnaks hoopis nende kahe vahel asuv Managua.

Nicaragualastele meeldivad värvid, linnapildis on kõik kollase, punase või rohelisega värskelt üle võõbatud. Tänavatel sõidavad koos väga lagunenud autodega veel hobusevankrid. Uhkemad neist veavad turiste ja logumate peal istub enamasti isa koos pojaga, kellel on mingid tähtsad asjaajamised pooleli. Kohalike pilk on tõsine, on näha, et elu ei ole siin kergemate killast.

Granadast meenuvad katoliku kirikud, mis on seest kui väljast suured kunstiteosed.

Granada asub Kesk-Ameerika suurima järve Mar Dulcet’i ehk Magusa mere ääres.

Linnas leiab väga palju mõnusaid söögikohti.

Hotellid ja hostelid on Granadas tasemel! Linnas oli ka Marc, kellega saime tuttavaks eelmises kohas Las Penitases.

Apoyo laguun

Pooletunnitee kaugusele Granadast jääb Apoyo laguun, mille ääres on üks parim ööbimiskoht Paradiso hostel. Apoyo on kustunud vulkaani kraatris asetsev järv läbimõõduga 6,6km ja sügavusega 175m. Ideaalne koht ujumiseks ja kanuuga ringi sõitmiseks.

Varahommikul päikesetõusu ajal on enamasti tuulevaikne, ideaalne aeg vaadata eksootiliste lindude toimetamisi ja kuulata möiraahvide madalaid huikeid. Seal nägin elus esimest korda ka imeväikest aga väledat koolibrid.

Nicaragua järgmises postituses näitan pilte Ometepe vulkaanide saarest, mis asub keset suurt Magusat merd.

Leave A Comment

Your email address will not be published.